Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla w medycynie wykorzystywany jest od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go u pacjentów z niewydolnością żylną. W latach 90tych dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie lecząc zmiany troficzne skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan i wygląd. Dwutlenek węgla zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej do walki z:
cellulitem
nadmiarem tkanki tłuszczowej
rozstępami i bliznami
łuszczycą
wypadaniem włosów
wiotkością i starzeniem skóry
Zabiegi karboksyterapii są również wykorzystywane jako rozwiązanie na pozbycie się zmarszczek. Dwutlenek węgla podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy pomaga opóźnić proces starzenia się skóry twarzy i poprawić jej kondycję. Najnowsze urządzenie do karboksyterapii włoskiej marki MBE Medical Division – światowego lidera produkującego sprzęt medyczny – Venusian CO2 Therapy gwarantuje maksymalny komfort i bezpieczeństwo zabiegu


Wskazania do zabiegu
tzw. „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy
cellulit
miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
wspomaganie terapii dietetycznych
zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
zwiotczenie skóry związane z wiekiem
zaburzenia krążenia – tzw. „zimne ręce, zimne stopy”
rewitalizacja skóry (odmłodzenie)
rozstępy i blizny
łuszczyca i wypadanie włosów
Jak wygląda zabieg
Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy specjalnej aparatury, która reguluje jego przepływ i temperaturę. Dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu.

INNOWACYJNOŚĆ

Czy wiesz, że posiadane przez nas urządzenie CARBOXYTHERAPY TM Dual MC2 jako jedyne na rynku urządzenie do karboksyterapii, posiada zaświadczenie o innowacyjności, wydane przez Państwową Naczelną Organizację Techniczną? Urządzenie nasze Zapewni Ci również bezkonkurencyjność jeśli chodzi o efekty zabiegów w porównaniu do innych salonów wyposażonych w odmienne urządzenia. Jesteśmy jedynym ośrodkiem we Wrocławiu wyposażonym w ten model urządzenia – gwarantujemy wiec najlepsze efekty Zabiegi karboksyterapii stają się niezwykle popularne w USA i Europie Zachodniej ze względu na niezwykle skuteczne działanie i spektakularne oraz trwałe rezultaty. Klienci coraz częściej wybierają tą metodę, przy czym ilość gabinetów świadcząca tego typu usługi na wysokim poziomie jest jeszcze niewielka.