Firmy zajmujące się polerowaniem samochodu w Krakowie
11 września, 2019
Jak wybrać najlepsze damskie buty trekkingowe
24 października, 2019

Szeroko pojęte zabawki edukacyjne nie tylko bawią, ale i uczą nasze pociechy

Każde dziecko uwielbia zabawki, ale naszą rolą, jeżeli chodzi o rodzica, jest wybór odpowiednich zabawek. Najlepsze są takie, które oprócz czystej rozrywki także uczą i zadbają o prawidłowy rozwój naszego dziecka, czyli tak zwane zabawki edukacyjne. Dobrze dobrana zabawka tego typu może poskutkować u dziecka rozwinięciem się jego hobby na długie lata, nie mówiąc już o tym, że wszelkie zabawki edukacyjne (oczywiście dobrze dobrane zarówno do wieku, jak i zainteresowań oraz predyspozycji dziecka) zapewniają jego harmonijny rozwój.

Kostka edukacyjna duża – pomysł na edukację naszych pociech

Jeżeli jednak nie wiemy co konkretnie kupić, to fajnym wyborem jest na przykład kostka edukacyjna duża. Taka kostka wygląda jak duży, kolorowy sześcian, najczęściej wykonany z drewna, a na górze ma rączkę. Cztery boki takiej kostki spełniają z kolei bardzo różne, edukacyjne funkcje. Przykładowe funkcje edukacyjne takiej kostki to chociażby liczydło na jednym boku, nauka kolorów na drugim boku, nauka godzin zegarowych na trzecim boku i coś w rodzaju układanki-labiryntu na boku czwartym.

Bardzo fajnym prezentem w postaci materiału edukacyjnego dla dzieci nieco starszych, które przejawiają zainteresowanie światem i geografią, jest też mapa edukacyjna dla dzieci. Czym taka mapa edukacyjna różni się od zwykłej mapy? Przede wszystkim tym, że jest interaktywna i oprócz poznawania świata, zarysów kontynentów i granic krajów, pozwala także na naukę flag, języków, stolic. Jest przy tym bardzo kolorowa, zachęcająca i czytelna.

Stolik edukacyjny muzyczny pociąg – czyli muzyczna edukacja od malucha

Kolejnym bardzo fajnym pomysłem na sprawienie swojemu dziecku frajdy, a dodatkowo na wstępne wyedukowanie go muzycznie, jest tak zwany stolik edukacyjny muzyczny pociąg. Ta zabawka edukacyjna jest oczywiście także interaktywna. Ma ona dużo pokręteł, funkcji, przycisków, ruchomych przedmiotów oraz oczywiście gra, odtwarzając zarówno znane melodie, jak i pojedyncze dźwięki.

Zabawki edukacyjne – przykładów takich zabawek jest dużo więcej i właściwie pod taką kategorię mogą podchodzić wszelkie te zabawki, które oprócz funkcji rozrywkowej, spełniają także funkcję rozwojową, poznawczą i naukową. Zdecydowanie warto jest wydać swoje pieniądze jako rodzic na dobrze dobraną zabawkę edukacyjną, niż na kolejną piłkę, samochodzik, samolocik czy żołnierzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *